גבעת אולגה

הקשר בין עמותת צימאון ושכונת גבעת אולגה בחדרה החל בשנת 2004. הגענו במקרה לשכונה, התאהבנו ונשארנו.
בתחילת דרכנו התחברנו לרחוב אחד בשכונה, חילקנו אוכל ובגדים, שיפצנו מועדון לנוער. בהמשך בחרנו להתחבר להעמקת התשתיות התרבותיות בשכונה.

בשיתוף פעולה מובנה עם גופים קהילתיים ותורמים נוספים בשכונה (ציונות 2000, קרן לאוטמן) אנו תומכים בהפעלת מועדוני נוער מקומיים, בתנועות הנוער, סדנאות ליזמות עסקית, העשרה לימודית, מועדון מיוחד לנערות, קבוצות צפיה בתיאטרון, הדרכה הורית, מרכז מוזיקה ועוד.


מרכז המוזיקה בגבעת אולגה
הוא אחד מהפרויקטים בו תומכת עמותת צימאון.
מקום בו יכולים בני הנוער לגלות את כשרונותיהם, לפתח אותם ולהגשים חלומות במקום האלטרנטיבות הקשות.

המרכז קיים שלוש שנים, שותפים בו כ 25-30 בני נוער כל שנה, לומדים לנגן בכלים שונים, פיתוח קול, הרכבי כלים שונים, כותבים מוזיקה ומנגנים יחד.
בני הנוער השותפים נהנים גם מסדנאות של אומנים מתנדבים מעת לעת ומופיעים בערבי מוזיקה שהם מארגנים ובערבי קהילה שונים.
מופע של חנוכה בהשתתפות הרכבים של המרכז מוזיקה

סדנת אומן עם בן ארצי מנגן ספונטנית עם אחד הנערים
"פנינה" מיוחדת בשכונה היא הספריה הקהילתית שמהווה אבן שואבת ו"בית שני" לכל תושבי השכונה על כל גילאיהם. רבים מתושבי השכונה פוקדים את הספריה בשעות אחה"צ ומבלים שעות יפות יחד בפעילות יזומה בחברותא נעימה ויוזמים בעצמם, בהתנדבות, חלק ניכר מהפעילויות במקום.
קרנבל ספרים וסיפורים בסיפריה- מצגת

מעבר למשאבים הכספיים שאנו מגייסים, חשובים לא פחות האנשים הרבים התורמים באמצעות העמותה באופן קבוע או חד פעמי מכישוריהם, זמנם ומרצם. כל אלה מעשירים את הפעילויות המגוונות ומעמיקים את הקשר עם תושבי השכונה.

במסגרת הרחבת הפעילות בשכונה – קם לאחרונה פרויקט נוסף – מלגות לסטודנטים ילידי גבעת אולגה. הפרויקט מבוסס על הקונספט שפותח על עמותת צימאון בו הסטודנט מקבל מלגת לימודים מלאה וליווי של "הורה מלווה" מתנדב, שתומך בו. הסטודנטים מחויבים להתנדב באחד הפרויקטים בשכונה.
בשמחה רבה ובזכות הרבה אנשים טובים אנו רואים את הפעילות בגבעת אולגה הולכת, מתעצמת ומתבססת עם השנים. אך המלאכה עדיין רבה...