פרויקט "מלגה להצלחה"

הפרויקט מתמקד בסטודנטים צעירים ומבוגרים כאחד. המשותף לכולם הוא סיפור חיים קשה, כלכלית ונפשית. לכולם יכולת ורצון לרכוש מקצוע או תואר אקדמי על מנת לקיים את עצמם בכבוד בהמשך חייהם.

לאחר תהליך של מיון, ראיון והדרכה במציאת מסגרת לימודים נכונה, מקבל הסטודנט ליווי כספי ומקצועי לאורך כל תקופת לימודיו. תמיכת עמותת צימאון ניתנת למועמדים המעורבים בפעילות בקהילה, המתחייבים להמשיך במעורבותם גם בתום הכשרתם המקצועית/אקדמית.

לכל סטודנט יש מלווה למשך כל תקופת לימודיו אשר מספק תמיכה מקצועית ואישית עפ"י הנדרש. אנשים טובים מתחברים לשניים עשר סיפורי חיים לא פשוטים ומשמשים עבור הסטודנטים כ"הורה מלווה" עד לסיום לימודיהם.
בפרויקט משתתפים מדי שנה 12 סטודנטים. מיגוון תחומי הלימוד נע בין חינוך גופני וטכנאות מחשבים ועד להנדסת חשמל בטכניון. כל הסטודנטים עובדים למחייתם ומחויבים לתרומה לקהילה.
ההתחיבות המוסרית של עמותת צימאון היא להיות בשבילם לאורך כל שנות הלימוד שלהם. כספי התרומות מגיעים במלואם לסטודנט הנזקק להם. הערך המוסף והמיוחד לפרויקט שלנו הוא שבנוסף לתרומה הכספית ההכרחית לקיומו, מקבל הסטודנט ליווי צמוד מקצועי ואנושי כאחד.
מותר לציין כי רכישת מקצוע או תואר אקדמי משנה לא רק את חייו של מקבל המלגה, אלא גם את חיי משפחתו ואת עתידם הכלכלי והחברתי.